مهمترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون کدامند؟

دسته بندی : رژیم غذایی سالمسلامتی و تندرستی

کدام یک از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون مفید هستند؟ عرقیات گیاهی بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام نقش مفیدی را در بدن، بر عهده خواهند داشت. از جمله انواع عرقیات مفید در زمینه‌ی کاهش قند خون در بدن، می‌توان به عرق بابا آدم، عرق گشنیز، عرق برگ زیتون و غیره اشاره کرد.

عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون

از جمله بیماری‌هایی که بسیاری از افراد را درگیر خود نموده است، بیماری دیابت می باشد. این بیماری به سبب افزایش قند خون در بدن افراد پدید می آید. اما آیا می دانید که با استفاده از برخی نسخه های مفید در طب سنتی، می توان اقدامات موثری برای کاهش قند خون انجام داد؟ برخی از عرقیات گیاهی تاثیرات بسزایی بر روی کاهش قند خون بدن خواهند داشت؟ آیا می دانید موثرترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون در بدن کدامند؟

حتما بخوانید:
قوی ترین پایین آورنده قند خون چیست؟

در طب سنتی به مصرف چای، دمنوش و عرق برخی از گیاهان بسیار مفید برای کاهش قند خون اشاره شده است. کنترل و تنظیم قند خون در بدن بیماران دیابتی بسیار حائز اهمیت می باشد. از این جهت استفاده از برخی عرقیات گیاهی نقش بسزایی در سلامت افراد دیابتی و همچنین کنترل قند خون در بدن آنها، داشته است. در ادامه به نمونه‌هایی از این عرقیات گیاهی که تاثیر بسزایی بر روی کاهش قند خون دارند، اشاره می‌کنیم:

araghiatghandc - مهمترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون کدامند؟

بهترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون :

از جمله بهترین نمونه‌های این عرقیات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عرق زرشک

این عرق از طبع سرد و همچنین طعم ترشی برخوردار می باشد. از این رو تاثیر بسزایی بر روی کاهش قند خون افراد خواهد داشت. با استفاده به صورت روزانه از این عرق، افراد دچار تشنگی شده و از این رو می توان شاهد کاهش قند خون در افراد دیابتی بود. همچنین تصفیه خون و درمان فشار خون بالا نیز از دیگر فواید بهره برداری از این عرق بی نظیر، می باشد.

حتما بخوانید:
عرقیات گیاهی پایین آورنده فشار خون کدامند؟ معرفی و بررسی 12 مورد

از این عرق برای کاهش قند خون، باید به صورت روزانه دو فنجان (یک فنجان صبح و یک فنجان عصر) استفاده کرده و شاهد تاثیرات حیرت انگیز آن باشید.

عرق گشنیز از عرقیات پایین آورنده قند خون

یکی از مهمترین سبزی های شناخته شده برای کاهش قند خون در بدن، سبزی گشنیز و یا تخم گشنیز می‌باشد. تحریک ترشح انسولین در بدن به وسیله این گیاه، به راحتی انجام می پذیرد. لذا عرق گشنیز می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی بر روی کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت، داشته باشد. همچنین این گیاه از طبع سرد و خشک برخوردار بوده و از این رو یک گیاه ادرار آور نیز شناخته شده است. همانطور که می‌دانید یکی از عوامل کاهش قند خون در بدن، افزایش ادرار است.

araghiatghanda - مهمترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون کدامند؟

استفاده از عرق این گیاه به صورت روزانه، تاثیر بسزایی در کنترل دیابت و جلوگیری از افزایش قند خون در بدن داشته است. اما مصرف بیش از اندازه ی آن سبب بروز خستگی و بی حالی در افراد خواهد شد.

عرق بابا آدم از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون

از دیگر گیاهان تاثیرگذار بر روی کاهش قند خون میتوان به گیاه ریشه باباآدم اشاره نمود. این گیاه با برخورداری از اثرات ضد دیابتی، سبب افزایش سطح انسولین و در نتیجه کاهش قند خون در بدن افراد، خواهند شد. عرق بابا آدم علاوه بر کاهش قند خون در بدن، مزایای فوق‌العاده‌ای را نیز برای بدن به همراه خواهد داشت. از این رو استفاده از آن توسط پزشکان طب سنتی بسیار پیشنهاد شده است.

حتما بخوانید:
6 مورد از مهم ترین خواص ترکیب سرکه سیب و عسل و عرق نعنا

میزان مصرف این عرق برای کاهش قند خون در افراد دیابتی، به صورت روزانه، صبح و ناشتا می باشد. همچنین در برخی از موارد نیز استفاده از این عرق به صورت ناشتا در صبح و عصر بسیار پیشنهاد شده است. در صورتی که از این عرق به طور مداوم استفاده گردد، حتماً شاهد کنترل دیابت و کاهش سطح قند خون در بدن خواهید بود.

عرق برگ زیتون

از انواع دیگر عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون، می توان به عرق برگ زیتون اشاره نمود. این عرق با افزایش میزان ترشح انسولین از لوزالمعده، سبب کاهش قند خون و همچنین کنترل سطح قند خون در بدن در افراد دیابتی خواهد شد. لذا با مصرف این عرق افراد می توانند به راحتی به سطح نرمال قند خون در بدن دست یابند.

araghiatghandb - مهمترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون کدامند؟

میزان مصرف این عرق نیز با توجه به تاثیر گذاری فوق العاده آن به صورت روزانه و مداوم بسیار پیشنهاد شده است. با مصرف این عرق می توان شاهد افزایش بازده در سلول های بتا پانکراس بود که همین موضوع کاهش سطح قند خون در بدن را به همراه داشته است.

عرق برگ گردو از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون

یکی از بهترین و مهمترین انواع عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون، عرق برگ گردو می باشد. این عرق با برخورداری از مزایایی مانند: افزایش انسولین در خون و همچنین کاهش غلظت هموگلوبین و فعالیت آنزیم های دخیل در گلوكونئوژنز سبب کاهش قند خون در بدن و همچنین کنترل سطح آن در بدن افراد دیابتی خواهد شد.

حتما بخوانید:
خواص عرق خارشتر چیست؟ 12 مورد از مهمترین خواص عرق خارشتر

برای تاثیر گذاری مطلوب این عرق بر روی بدن، می توان ⅔ استکان قبل از صبحانه و همچنین قبل از شام استفاده نمود. این محصول علاوه بر تاثیر گذاری فوق العاده بر روی کاهش قند خون، مزایای بی نظیری را نیز برای بدن در بر خواهد داشت.

bannerrr - مهمترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون کدامند؟

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • مسلمی 14000619 پاسخ دهید

    سلام، لطفا علاوه بر معرفی عرقیات پایین آورنده قند خون نحوه و مقدار مصرف آن ها رو هم به صورت دقیق و علمی به این مطلب اضافه کنید، با تشکر

  • ن. م 14010322 پاسخ دهید

    روی برچسب عرق پایین اورنده فن وخون باید چاپ شود با انسولین مناسب این مایع مصرف شود

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون