از تاثیرات سرکه سیب برای لاغری چه می‌دانید؟

دسته بندی : سلامتی و تندرستی

آیا شما نیز از خواص سرکه سیب برای لاغری چیزی شنیده‌اید؟ سرکه سیب با برخورداری از خواصی همچون کاهش شاخص توده‌ای بدن، نقش بسزایی بر روی کاهش وزن افراد داشته است. اما در کنار مزایای فوق العاده، عدم مصرف صحیح و مناسب این ماده‌ی غذایی نیز، تاثیرات مخربی را برای بدن به همراه خواهد داشت.

سرکه سیب برای لاغری

همانطور که می‌دانید سرکه سیب یکی از انواع مواد غذایی بسیار مفید و پرخاصیت است که مصرف صحیح آن، مزایای فوق العاده‌ای را برای بدن به همراه خواهد داشت. از سرکه سیب در طب سنتی نیز برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها استفاده می شود. یکی از مهم ترین موارد مصرف این ماده‌ی غذایی، مصرف سرکه سیب برای لاغری است.

این ماده با برخورداری از عناصر تشکیل دهنده منحصر بفرد و همچنین برخورداری از تاثیرات فوق العاده بر روی سلامتی بدن، نقش بسزایی بر روی کاهش وزن افراد نیز خواهد داشت.  سوالات بسیار زیادی در این زمینه برای مصرف کنندگان پیش آمده است که در این مقاله به پاسخ آنها خواهیم پرداخت.

serkesiblagharic - از تاثیرات سرکه سیب برای لاغری چه می‌دانید؟

سرکه سیب چگونه باعث لاغری می‌شود؟

همانطور که ذکر شد، عوامل بسیار زیادی در سرکه سیب، می‌توانند بر روی کاهش وزن افراد نقش بسزایی داشته باشند. از جمله عوامل موثر در این ماده‌ی غذایی، عبارتند از:

  • برخورداری از آنتی اکسیدان فراوان برای مقابله با رادیکالهای آزاد موجود در بدن
  • کنترل دیابت و کاهش قند خون
  • افزایش احساس سیری در افراد
  • تاثیرگذاری فوق العاده بر روی چربی‌های اندوخته شده در بدن
  • کاهش سطح کلسترول بد در بدن
  • بهبود متابولیسم و سوخت و ساز در بدن
  • کاهش عمل ذخیره سازی چربی در بدن

هر کدام از این عوامل می‌توانند به تنهایی تاثیرات مناسبی بر روی بدن افراد داشته و کاهش وزن مناسبی را نیز برای افراد به ارمغان بیاورند.

از سرکه سیب چگونه برای لاغری استفاده کنیم؟

یکی از موارد بسیار مهم برای بهره برداری ایده آل و مفید از این ماده‌ی غذایی فوق العاده و بی نظیر، توجه به نحوه‌ی صحیح استفاده از آن می‌باشد. چه بسا در بسیاری از موارد شاهد عوارض شدید و تاثیرات مخرب آن به سبب عدم استفاده‌ی صحیح و مناسب نیز بوده‌ایم.

حتما بخوانید:
6 مورد از مهم ترین خواص ترکیب سرکه سیب و عسل و عرق نعنا

لذا برای اینکه از یک نتیجه‌ی ایده آل و مناسب بهره مند گردید، باید به نحوه‌ی صحیح استفاده از آنها نیز، بسیار توجه نمایید. در طی تحقیقات بسیاری از محققین بر روی این ماده‌ی غذایی و تاثیرات فوق العاده‌ی آن بر روی بدن، شاهد نتایج زیر بوده‌اند:

میزان مصرف صحیح از سرکه سیب برای لاغری

مصرف یک قاشق به صورت روزانه: در افرادی که به صورت روزانه و مقدار 15 میلیمتر از سرکه سیب استفاده کرده‌اند، شاهد کاهش وزن یک الی دو کیلوگرم در طی یک ماه بوده‌ایم. چربی ذخیره شده در بدن این افراد نیز 7/0 درصد کاهش یافته است.

مصرف دو قاشق به صورت روزانه: افرادی که به صورت روزانه دو قاشق از سرکه سیب استفاده نموده‌اند “مقدار 30 میلیمتر” شاهد کاهش وزن 1 الی 7 کیلوگرم، خواهند بود. کاهش درصد چربی در این افراد نیز بالغ بر 9/0 درصد بوده است.

serkesiblagharib - از تاثیرات سرکه سیب برای لاغری چه می‌دانید؟

اما برای بهره برداری بیشتر از این ماده‌ی غذایی، بهتر است ابتدا با پزشک مورد نظر مشورت نموده و سپس اقدام به مصرف میزان مناسب آن نمایید. در غیر این صورت با مصرف بیش از مقدار تعیین شده و مناسب، ممکن است آسیب‌های جدی را به بدن خود وارد نمایید.

از چه ترکیباتی در کنار سرکه سیب استفاده کنیم تا شاهد نتایج مطلوبی باشیم؟

در بسیاری از تحقیقات، پژوهشگران به این مهم دست یافتند که استفاده از برخی ترکیبات مهم در کنار سرکه سیب، می‌توانند نقش بسزایی بر روی کاهش وزن افراد داشته باشند. حال که نقش سرکه سیب برای لاغری بر کسی پوشیده نیست، استفاده از این ترکیبات نیز، بسیار پیشنهاد می‌شود.

حتما بخوانید:
بهترین میوه خشک برای لاغری و کاهش وزن

سرکه سیب و دارچین برای لاغری: دارچین نیز یکی از چاشنی‌ها و ادویه‌جاتی است که با تاثیرات فوق العاده بر روی متابولیسم بدن، نقش بسزایی در کاهش وزن افراد خواهد داشت.

خاکشیر و سرکه سیب برای لاغری: خاکشیر نیز به تنهای بر روی درمان یبوست، درمان اسهال، کاهش وزن و غیره تاثیرگذار بوده است. لذا استفاده از آن در کنار سرکه سیب برای لاغری ، بسیار مفید خواهد بود.

سرکه سیب و روغن زیتون برای لاغری: روغن زیتون نیز با تاثیرات فوق العاده بر روی دستگاه گوارش و بسیاری از سیستم‌های بدن، نقش مفیدی در کاهش وزن دارد.

serkesiblagharia - از تاثیرات سرکه سیب برای لاغری چه می‌دانید؟

چه موقع سرکه سیب بخوریم تا لاغر شویم؟

شما می‌توانید در زمان‌های مختلف اقدام به مصرف این ماده‌ی غذایی نمایید. در زمان‌های مختلف، شاهد تاثیرگذاری‌های متفاوتی خواهیم بود که افراد با توجه به صلاح دید خود و همچنین نظر پزشکان مربوطه، اقدام به مصرف آنها خواهند نمود. بهترین زمان‌ها برای مصرف این ماده‌ی بی نظیر، عبارتند از:

قبل از غذا: در این زمان افراد شاهد افزایش سوخت و ساز بدن خواهند بود. اما به دلیل ایجاد بی حالی و ضعف در افراد، توصیه می‌گردد که سرکه سیب با آب رقیق شده و سپس مورد استفاده قرار گیرد.

حتما بخوانید:
آیا سرکه سیب برای لاغری خوب است؟

بعد از غذا: افزایش جذب مواد معدنی در بدن و همچنین افزایش متابولیسم در بدن، از جمله فواید استفاده از این ماده، بعد از غذا بوده است.

قبل از خواب: در صورتی که با افزایش وزن بالا مواجه هستید، پیشنهاد می‌شود که هر شب به مدت دو هفته، 15 الی 20 دقیقه قبل از خوب، اقدام به مصرف سرکه سیب نموده و شاهد تاثیرات بی نظیر آن بر روی بدن خود باشید.

bannerrr - از تاثیرات سرکه سیب برای لاغری چه می‌دانید؟

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “از تاثیرات سرکه سیب برای لاغری چه می‌دانید؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون