بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی و عضله سازی

دسته بندی : رژیم غذایی سالمسلامتی و تندرستی

آیا بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی را می‌شناسید؟ پس از تحقیقات گسترده پژوهشگران بر روی انواع آجیل‌ها، به این مهم دست یافتند که برخی از انواع آجیل‌ها بر روی بدنسازی و عضله سازی بدن، نقش بسزایی داشته‌اند. لذا استفاده از آنها برای ورزشکاران، بسیار مفید و ایده آل بوده است. آجیل‌ها منبع مناسبی از پروتئین‌ها و ویتامین‌ها هستند که در تامین انرژی مورد نیاز ورزشکاران، بسیار موثر خواهند بود.

بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی

یکی از عوامل مهم برای دستیابی به فرم بدن ایده آل، استفاده از مواد غذایی مناسب با پروتئین های کافی می‌باشد. آیا می دانید برای بدنسازی چه مواد غذایی را باید استفاده نمود تا انرژی و همچنین پروتئین های مورد نیاز بدن را تامین کرد؟ یکی از مهمترین و ایده آل ترین مواد غذایی برای بدنسازی، استفاده از انواع آجیل ها می باشد. در طی تحقیقات گسترده‌ی پژوهشگران در زمینه‌ی بدنسازی، محققین به این مهم دست یافتند که، آجیل ها می توانند نقش بسزایی در بدنسازی افراد داشته باشند. اما بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی را می‌شناسید؟

بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی کدامند؟

برخی از انواع آجیل ها می توانند به عنوان وعده غذایی اصلی، مورد استفاده ورزشکاران قرار بگیرند. استفاده از آجیل‌ها به عنوان یک رژیم غذایی (که سرشار از انواع ویتامین ها و همچنین پروتئین ها است) برای ورزشکاران به شمار می‌رود.

ajilbadansazib - بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی و عضله سازی

لذا اگر به دنبال یک عضله سازی و همچنین بدنسازی منحصر به فرد هستید، حتما استفاده از این مواد غذایی را، در رژیم غذایی خود بگنجانید.

بهترین آجیل برای ورزشکاران کدامند؟

همانطور که ذکر شد آجیل‌ها می‌توانند نقش بسزایی در تامین انرژی مورد نیاز ورزشکاران، داشته باشند. آجیل‌ها از انواع بسیار زیادی برخوردار هستند که هر کدام از آنها می توانند بر روی سیستم‌های مختلف بدن، نقش مفیدی داشته باشند. قبل از اقدام به مصرف آنها فقط کافیست که آجیل‌ها را بشناسید و نسبت به عملکرد آنها در بدن، اطلاعات کافی را کسب نمایید. از جمله انواع آجیل‌هایی که بر روی بدنسازی نقش مفیدی دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع بادام‌ها برای بدنسازی

یکی از بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی، انواع بادام‌ها هستند. بادام‌ زمینی، بادام درختی و همچنین بادام هندی با در بر داشتن بسیاری از املاح معدنی و همچنین در برداشتن انواع ویتامین‌ها، نقش چشمگیری در عضله سازی و همچنین بدنسازی افراد دارند.

حتما بخوانید:
آجیل زمستانی شامل چیست؟

در بر داشتن کربوهیدرات‌ها، پروتئین، آهن، منیزیم، فسفر، کلسیم، فیبر، انواع ویتامین‌ها و بسیاری از مواد معدنی دیگر، موجب شده است که این نوع از مغزها، به عنوان یکی از انواع بهترین آجیل‌ها برای ورزشکاران و بدنسازی شناخته شوند. لازم به ذکر است که مصرف این نوع از آجیل‌ها از جمله: بادام هندی، باید بر طبق برنامه غذایی صورت پذیرد. در غیر این صورت می‌تواند بر روی بدنسازی شما، تاثیرات مخربی داشته باشد.

فندق برای بدنسازی

یکی از مغزهایی که ویتامین‌ها و املاح معدنی بسیار زیادی را در بر دارد، فندق است. فندق‌ها نیز با در بر داشتن این خصوصیات برجسته، یکی از انواع آجیل‌های مناسب برای بدنسازی شناخته شده‌اند. از جمله املاح معدنی موجود در این مغزها می‌توان به: منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن، فسفر، فیبر و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی دیگر اشاره کرد.

ajilbadansazia - بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی و عضله سازی

مصرف فندق در بدن ورزشکاران، سوخت و ساز را افزایش داده و از ایجاد خستگی و استرس در ورزشکاران نیز جلوگیری خواهد نمود. همچنین با کمک کردن به هضم صحیح غذا، عملیات بدنسازی را به بهترین نحو، انجام خواهد داد.

پسته برای بدنسازی

یکی از انواع مغزهایی که سرشار از پروتئین بوده و مواد مغذی بسیار زیادی را نیز در بر داشته است، پسته می‌باشد. کربوهیدرات‌ها، کلسیم، آهن، فسفر، منیزیم، فیبر و بسیاری از ویتامین‌ها و املاح معدنی دیگر موجب محبوبیت بیش از پیش این نوع از مغزها در بین ورزشکاران شده است. اغلب افرادی که به دنبال راهکارهای مناسب برای بدنسازی هستند، استفاده از پسته در رژیم غذایی خود را بسیار مهم و ضروری می‌پندارند.

حتما بخوانید:
کدام آجیل و چه خشکباری ویتامین دی دارد؟

بهترین آجیل برای عضله سازی چیست؟

یکی از عناصر بسیار مهم برای عضله سازی در بدن، برخورداری از اسیدهای چرب امگا 3 می‌باشد. برخی از آجیل‌ها با برخورداری از این عناصر، گزینه‌ی مناسبی برای عضله سازی به شمار می‌روند. از انواع آجیل‌های مناسب برای عضله سازی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • گردو
  • پسته
  • بادام هندی
  • بادام زمینی
  • بادام درختی
ajilbadansazic - بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی و عضله سازی

پروتئین، فیبر و همچنین اسیدهای چرب موجود در این آجیل‌ها، عضله سازی مطلوب و ایده آلی را برای بدن در بر خواهند داشت. با استفاده از این مواد غذایی بر طبق رژیم‌های غذایی مناسب برای بدنسازی، می‌توان به راحتی شاهد عضله سازی‌های مطلوب در بدن خود باشید.

بهترین زمان مصرف آجیل در بدنسازی

یکی از مهمترین فاکتورها برای دستیابی به نتایج مطلوب (پس از استفاده‌ی انواع بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی) توجه به زمان مناسب برای استفاده از آنها می‌باشد. بهترین زمان استفاده از انواع آجیل‌ها برای دستیابی به یک بدن عضله‌ای و ورزشکارانه، مصرف آنها در ساعات ابتدایی روز می‌باشد.

حتما بخوانید:
ویتامینهای موجود در آجیل

البته پس از تحقیقات گسترده بر روی انواع آجیل‌ها، به زمان مصرف آنها نیز در طی روز برای ورزشکاران، اشاره شده است. از جمله بهترین زمان برای مصرف آنها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صبح: استفاده از انواع بادام‌ها از جمله: بادام هندی، بادام درختی و بادام زمینی

عصر: استفاده از بادام هندی و پسته

شب: استفاده از گردو

bannerrr - بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی و عضله سازی

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین آجیل‌ها برای بدنسازی و عضله سازی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون