برگه زردآلو چه ویتامینی دارد؟

دسته بندی : رژیم غذایی سالمسلامتی و تندرستی

برگه زردآلو چه ویتامینی دارد که متخصصان خوردن آن را خیلی زیاد توصیه می کنند؟ در این مطلب با اصلی‌ترین ویتامین‌های موجود در برگه زردآلو آشنا خواهیم شد. لطفا در ادامه همراه ما باشید!

برگه زردآلو چه ویتامینی دارد

برگه زردآلو چه ویتامینی دارد که در بین میوه‌های خشک مفید جای گرفته است؟ برگه زردآلو یکی از انواع میوه های خشک بسیار خوشمزه و محبوب به شمار می آید. خواص برگه زردآلو به اندازه ای است که باعث شده است تا بتوانیم به راحتی آن را جزء تنقلات سالم قرار دهیم. چرا که انواع ویتامین های مفید برای بدن را در خود جای داده است.

این میوه خشک بسیار خوشمزه یک جایگزین فوق العاده عالی برای انواع خوراکی های مضر محسوب می شود. چرا که هم بسیار خوشمزه است، هم هیچ ضرری برای سلامتی ندارد. علاوه بر این، خواص بسیار زیادی نیز در آن وجود دارد که به حفظ سلامتی ما کمک فوق العاده زیادی می کند. بر خلاف برخی از انواع خوراکی هایی که در طول روز مصرف می کنیم. موادی که هیچ ماده مغذی در خود ندارند و تنها خاصیت آن ها صدمه زدن به سلامتی بدن است.

vitaminbargehzard b - برگه زردآلو چه ویتامینی دارد؟

برگه زردآلو چه ویتامینی دارد که خوردن آن را توصیه می کنند؟

برگه زردآلو چه ویتامینی دارد که خوردن آن را توصیه می کنند؟ این میوه خشک خوشمزه دارای انواع ویتامین های مفید برای بدن است. با خشک شدن میوه تازه زردآلو کمی از مقدار بعضی از ویتامین های آن کم می شود. مثلاً ویتامین هایی که حلال در آب هستند، همچنین ویتامین هایی که نسبت به گرما حساسیت بیش تری دارند. اما این مقدار تغییر در میزان ویتامین ها چندان قابل ملاحظه نیست. به همین دلیل است که ارزش غذایی برگه زردآلو همچنان از سطح کیفیتی بسیار خوبی برخوردار خواهد بود.

حتما بخوانید:
خواص برگه زردآلو برای پوست

ویتامین های برگه زردآلو

در پاسخ به سؤال برگه زردآلو چه ویتامینی دارد باید گفت، ویتامین ها و عناصر مفیدی که در برگه زردآلو وجود دارند، عبارت هستند از:

vitaminbargehzard c - برگه زردآلو چه ویتامینی دارد؟
 • ویتامین آ یا رتینول (A): یک ویتامین فوق العاده مفید برای بدن است. حفظ سلامت سلول ها و بافت های بدن، بهبود بینایی و عمل کردن به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی ازجمله اثراتی است که این ویتامین برای حفظ سلامتی بدن ما دارد.
 • ویتامین ث (C)
 • ویتامین کا (K): برای مانع شدن از خونریزی به دلیل انعقاد خون بسیار ضروری است.
 • آهن
 • فسفر
 • پتاسیم: سبب بهبود متابولیسم در بدن می شود. به این ترتیب بدن امکان رشد طبیعی را به دست می آورد.
 • کلسیم
 • اسیدهای چرب از جمله اسید لینولئیک (Linoleic acid)

برگه زردآلو چه ویتامینی دارد اگر ارگانیک باشد؟

محصولات ارگانیک به طور قطع بهترین نوع محصولاتی هستند که می توانیم مورد استفاده قرار دهیم. نوع پرورش این محصولات و فرایند تهیه آن ها از ابتدایی ترین تا انتهایی ترین مرحله به صورت کاملاً طبیعی انجام می شود. به این معنی که هیچ نوع تغییرات ژنتیکی و یا دخالت های انسانی در تمام مراحل تهیه و تولید وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، به هیچ وجه سموم و یا هر نوع ماده شیمیایی برای بهتر شدن روند رشد و یا تولید محصولات مورد استفاده قرار نمی گیرد.

حتما بخوانید:
ویتامینهای موجود در آجیل

رعایت تمامی این موارد با ارزش سبب می شود تا نتیجه کار، تولید مواد غذایی سالم باشد. اما در پاسخ به این که برگه زردآلو چه ویتامینی دارد اگر ارگانیک باشد، می توان گفت ویتامین هایی به مراتب بهتر! ولی مگر ویتامین های بهتر هم وجود دارد؟ مثلاً چطور می شود که ویتامین های موجود در برگه زردآلو ارگانیک بهتر از ویتامین هایی باشد که در برگه زردآلو غیر ارگانیک موجود است؟

ویتامین های برگه زردآلو ارگانیک و برگه زردآلو غیر ارگانیک

همان ویتامین هایی که در یک برگه زردآلو غیر ارگانیک موجود است، در یک برگه زردآلو ارگانیک نیز وجود دارد. در حقیقت، طبیعی است که تفاوت در نوع ویتامین ها نخواهد بود. تفاوتی که وجود دارد در عملکرد و اثرگذاری ویتامین ها در این دو نوع برگه زردآلو خواهد بود. البته تفاوتی است از زمین تا آسمان.
به عنوان مثال، به کار بردن مواد شیمیایی و انواع مواد نگهدارنده ای که در برگه غیر ارگانیک استفاده می شود آن قدر ضرر دارد که کلاً حضور ویتامین ها را بی معنی می کند. اثرات مضر سموم مختلف بر بدن ما به اندازه ای است که به طور کلی اثربخشی ویتامین ها را از بین می برد. به همین دلیل است که در پاسخ به سؤال برگه زردآلو چه ویتامینی دارد اگر ارگانیک باشد، صحبت از ویتامین های بهتر شد.

vitaminbargehzard a - برگه زردآلو چه ویتامینی دارد؟

مواد غذایی سالم باعث می شوند تا ویتامین ها و انواع مواد مغذی موجود در آن ها در بهترین شرایط به بدن برسند. ویتامین های برگه زردآلو نیز در صورت ارگانیک بودن به خوبی جذب بدن می شود، بدون آن که هیچ ماده مضری به همراه ویتامین ها وارد بدن شود. بنابراین تمام اثرات آن ها نیز در بدن ظهور پیدا خواهند کرد. تهیه این محصولات سالم نیز به راحتی از فروشگاه هایی نظیر فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس امکان پذیر است. بنابراین به راحتی در دسترس هستند و می توانیم از انواع سالم و مغذی برگه زردآلو در برنامه غذایی خود استفاده کنیم.

bannerrr - برگه زردآلو چه ویتامینی دارد؟

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • کریم مردانی 14001106 پاسخ دهید

  خوراک شب نشینیهای زمستونیه واقعا

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون