بادام هندی در بارداری یکی از موضوعاتی است که گاهی موجب نگرانی شما خانم‌های باردار می شود. در واقع به عنوان یک خانم باردار که دوست دارید فرزندتان در سلامت کامل به دنیا بیاید، نمی دانید می توانید این بادام خوش طعم و مفید را میل کنید یا نه. یا اگر اجازه مصرف بادام هندی را دارید، تا چه مقدار در طول روز مجاز به مصرف کردن آن هستید. البته این که بادام هندی چه تأثیری بر جنین می گذارد نیز به طور قطع برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

حتما بخوانید:
خوردن غذای ارگانیک در بارداری چه تاثیری دارد؟

اهمیت بررسی مصرف بادام هندی در بارداری

انواع متنوعی از مغزهایی که در آجیل وجود دارند، عموماً برای اغلب افراد هیچ نوع عارضه و خطری ایجاد نمی کنند. اما طبیعتاً این موضوع در رابطه با خانم های باردار باید با احتیاط بیش تری مورد بررسی قرار گیرد. خانم های باردار دارای شرایطی خاص هستند پس برنامه تغذیه ای ویژه ای نیز برای آن ها لازم می شود. دوران بارداری دوران بسیار حساسی است که به هیچ وجه نمی توان بی توجه به داشتن یک رژیم غذایی صحیح این دوران را طی کرد.

به عنوان مثال، به هم خوردن شرایط جسمانی خانم ها در این دوران ممکن است حساسیت های خاص غذایی را در آن ها ایجاد کند. حتی اگر خانمی پیش از دوران بارداری به یک ماده غذایی هیچ نوع حساسیتی نداشته باشد، ممکن است در دوران بارداری نسبت به آن دچار حساسیت شود. این موضوع درباره بادام هندی در بارداری نیز صدق می کند. بنابراین پیش از مصرف این نوع خوراکی بسیار خوشمزه باید از نداشتن هر گونه حساسیت نسبت به آن مطمئن شوید.

badamhendidarbardari b - تاثیر مصرف بادام هندی در بارداری

توجه به توصیه پزشک

مصرف بادام هندی در بارداری به تغذیه مادران باردار در این دوران ارتباط دارد. در دوران بارداری قطعاً هر نوع فعالیت روزانه، برنامه های کاری و حتی زمان و دوره های معاینه های پزشکی خود را به طور کامل زیر نظر پزشک متخصص خود انجام می دهید. کاملاً مشخص است که تنظیم برنامه غذایی دوران بارداری از تمام این برنامه ها و فعالیت ها مهم تر و ضروری تر است. چرا که رابطه ای مستقیم با سلامت شما و فرزندتان دارد.

بهترین راه در رابطه با این موضوع که بادام هندی در بارداری می تواند جزء برنامه غذایی شما باشد یا نه، توجه به توصیه پزشک شما خواهد بود. اما به دست آوردن کمی اطلاعات بیش تر در این زمینه نیز می تواند اندکی از نگرانی ها و دغدغه های شما را کم کند.

حتما بخوانید:
بهترین دمنوش برای زنان کدام دمنوش است؟

بادام هندی در بارداری و اثر آن بر جنین

مصرف کردن روزانه بادام هندی در بارداری در کنار انواع دیگری از مواد غذایی مغذی به طور قطع بر سلامت مادر و جنینی که به همراه دارد اثرگذار خواهد بود. البته به شرط آن که از حساسیت نداشتن نسبت به آن مطمئن باشید. دو مورد از اثراتی که بادام هندی می تواند روی جنین داشته باشد شامل موارد زیر می شود:

بادام هندی برای وزن گیری جنین

زمانی که خانم های باردار وزنشان بالا برود، می تواند نشان دهنده این باشد که جنین نیز در حال وزن گیری است. بنابراین بهترین راه این است که تغذیه صحیح داشته باشید. یکی از راه هایی که می توانید افزایش وزن پیدا کنید و از این که فرزندتان نیز به وزن مناسب می رسد، مطمئن شوید، مصرف روزانه بادام هندی است. اما باید دو نکته مهم را به خاطر داشته باشید.

badamhendidarbardari a - تاثیر مصرف بادام هندی در بارداری

اول این که بادام هندی برای وزن گیری جنین مؤثر است به این معنی نیست که در مصرف بادام هندی زیاده روی کنید. معنی درست این است که می توانید بادام هندی را در برنامه غذایی خود قرار دهید. یعنی روزانه تنها چند عدد از آن را میل کنید. مراقب باشید! هر اندازه زیاده روی در مصرف هر نوع ماده غذایی می تواند فوق العاده خطرناک باشد.

نکته دوم این است که تهیه بادام هندی با کیفیت و به طور کلی استفاده از محصولات ارگانیک بهترین گزینه برای تغذیه خانم های باردار است. به ویژه این که فروشگاه هایی نظیر فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس به راحتی مواد غذایی سالم را در اختیار شما قرار می دهند.

حتما بخوانید:
خواص پسته برای زنان چیست؟

تأثیر بادام هندی بر جنسیت جنین

تأثیر بادام هندی بر جنسیت جنین یکی دیگر از مواردی است که در رابطه با موضوع بادام هندی در بارداری مطرح می شود. اما در این رابطه هیچ گاه به صورت قطعی نمی توان نظر داد. چرا که معمولاً مصرف مجموعه ای از مواد غذایی با داشتن موادی خاص می تواند در تعیین جنسیت جنین اثر داشته باشد. مواد غذایی که سدیم و پتاسیم زیاد دارند می توانند در پسر شدن جنین تأثیر بگذارند. بادام هندی نیز دارای مقادیر زیادی پتاسیم است که در کنار سایر مواد غذایی مشابه می تواند در این زمینه مؤثر باشد. ولی تنها خانم هایی می توانند از چنین رژیم غذایی استفاده کنند که به مشکلات زیر مبتلا نباشند:

  • فشارخون بالا
  • ناراحتی های قلبی
  • نارسایی های کلیوی
bannerrr - تاثیر مصرف بادام هندی در بارداری

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون