آیا میوه خشک چاق می کند؟

دسته بندی : رژیم غذایی سالمسلامتی و تندرستی

قطعا یکی از خوشمزه‌ترین و سالم‌ترین تنقلات و خوراکی‌ها میوه‌های خشک هستند. اما برای بسیاری از مصرف کنندگان آن این سوال که آیا میوه خشک چاق می کند؟ بازدارنده است. در ادامه‌ی این مقاله همراه ما باشید تا به این سوال مهم پاسخ دهیم!

آیا میوه خشک چاق می کند

آیا میوه خشک چاق می کند سؤالی است که ممکن است در زمان مصرف این تنقلات خوشمزه برای همه ما مطرح شود. چرا که وزن و سلامتی دقیقاً دو موضوع در ارتباط با یکدیگر هستند. هر دوی این ها نیز به طور کاملاً مستقیم به تغذیه ما بستگی دارند. بنابراین تنها با داشتن یک رژیم غذایی سالم و مغذی است که می توانیم هم سلامت باشیم و هم دچار اضافه وزن نشویم. همه ما به خوبی می دانیم که داشتن تناسب اندام تنها باعث برخوردار بودن از یک حس خوب و خوشایند نیست. تناسب اندام می تواند سلامت تک تک اعضای بدن نظیر کمر، دست ها و پاها را باعث شود.

حتما بخوانید:
آیا خشکبار چاق کننده است؟

بدون تردید بالا رفتن وزن و چاق شدن باعث بروز مشکلات و بیماری هایی متعدد می شود. بیماری هایی نظیر دیسک کمر، دیابت و زانو درد که حتی گاهی ممکن است تا سال ها ما را رها نکند. بنابراین به هیچ وجه نمی توان نسبت به آن چه که می خوریم بی تفاوت باشیم. درباره چاق کننده بودن یا نبودن انواع مختلف میوه های خشک نیز باید مطمئن شویم. پس از این می توانیم در رابطه با خوردن آن ها مدیریت مناسبی داشته باشیم.

آیا میوه خشک چاق می کند یا موارد دیگر؟

بی شک موارد گوناگونی وجود دارند که در بالا رفتن وزن ما اثر می گذارند. هر کدام از این عوامل نیز به هیچ وجه قابل چشم پوشی کردن نیستند. پس این که آیا میوه خشک چاق می کند در کنار دقت در دلایل دیگر چاقی می تواند برای داشتن یک زندگی سلامت به ما کمک کند. چرا که عموماً یک عامل به تنهایی نمی تواند موجب چاق شدن افراد شود.

mivehkhoshkchaghi b - آیا میوه خشک چاق می کند؟

برای در امان بودن از اضافه وزن باید تمام عوامل چاقی را همراه با هم کنار بگذاریم. به همین دلیل است که شناخت عوامل مختلف چاق شدن می تواند کمک خوبی برای رسیدن ما به وزن ایده آل باشد. چرا که با رفع و یا دوری کردن از آن ها قادر خواهیم بود تناسب اندام و در نتیجه سلامت خود را حفظ کنیم. برخی از اصلی ترین عواملی که موجب افزایش وزن می شوند، عبارت هستند از:

  • ژنتیک
  • نداشتن فعالیت و تحرک کافی
  • پرخوری
  • مصرف کالری بیش تر از حد نیاز
  • خوردن مواد خوراکی مختلف با یکدیگر
  • خوردن فست فود
  • خوردن تنقلات چاق کننده نظیر انواع شیرینی ها، کیک، پفک، بیسکویت و مانند آن ها
حتما بخوانید:
بهترین میوه خشک برای لاغری و کاهش وزن

آیا میوه خشک چاق کننده است؟

در رابطه با این که آیا میوه خشک چاق می کند باید بگوییم که بنابر شرایطی میوه خشک نیز می تواند چاق کننده باشد. هر کدام از انواع میوه های خشک در مقایسه با نوع تازه خود دارای مقدار کالری بیش تری هستند. همین امر می تواند موجب بالا رفتن وزن شود. البته این حالت در صورتی اتفاق خواهد افتاد که خوردن میوه های خشک بیش از سوزاندن کالری بدن ما باشد. در غیر این صورت، نه تنها باعث چاق شدن نمی شود، به دلیل داشتن انواع مواد مغذی می تواند نیازهای بدن را نیز در سطحی بسیار خوب تأمین کند.

mivehkhoshkchaghi a - آیا میوه خشک چاق می کند؟

بر هم خوردن تعادل میان مصرف و سوزاندن کالری در طول شبانه روز یکی از عوامل مهم در بروز مشکل برای بدن انسان محسوب می شود. در رابطه با این که آیا میوه خشک چاق می کند یا نه نیز چنانچه به دلیل کالری بالای میوه های خشک، مصرف کردن آن ها بیش از حد باشد قطعاً می توانند به عنوان یک عامل چاق کننده در نظر گرفته شوند. اما سؤال این است که چرا مثلاً دویست و پنجاه گرم سیب کالری کم تری از همین مقدار سیب خشک شده دارد.

میوه های خشک چرا کالری بیش تری دارند؟

بدیهی است که پس از طی مراحل مختلف برای تهیه میوه های خشک، آب آن ها خارج می شود. خارج شدن آب و خشک شدن میوه ها سبب کم تر شدن حجم میوه خواهد شد. بنابراین مثلاً اگر می توانیم یک سیب تازه خرد شده را در یک کاسه کوچک جای دهیم، نوع خشک شده سیب که کاسه را پر می کند به اندازه دو سیب خواهد بود. بر این اساس، درباره این که آیا میوه خشک چاق می کند، مشخص می شود که چنانچه در مقدار مصرف میوه خشک به حجم آن دقت شود، مشکلی پیش نخواهد آمد. یعنی نه کالری بیش از اندازه ای مصرف می شود و نه اضافه وزنی به وجود خواهد آمد.

حتما بخوانید:
کالری میوه خشک بیشتر است یا میوه تازه؟!

آیا میوه خشک چاق می کند، حتی با مواد غذایی سالم؟

این که آیا میوه خشک چاق می کند، حتی اگر میوه های خشک را از محصولات ارگانیک نیز تهیه کنیم، باید بگوییم بله. در هر صورت اگر در مصرف میوه های خشک زیاده روی شود به طور قطع می تواند با بالا بردن میزان کالری در بدن، افزایش وزن به وجود بیاورد. اما مزیت خرید مواد غذایی سالم از فروشگاه هایی نظیر فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس این است که از سلامت میوه هایی که مصرف می کنیم مطمئن هستیم. بنابراین مواد مغذی را از میوه های خشک ارگانیک دریافت خواهیم کرد.

bannerrr - آیا میوه خشک چاق می کند؟

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آیا میوه خشک چاق می کند؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون