آیا عسل برای بارداری ضرر دارد؟

دسته بندی : رژیم غذایی سالمسلامتی و تندرستی

بهترین کار برای خانم های باردار این است که ببینند توصیه پزشک آن ها درباره این که آیا عسل برای بارداری ضرر دارد چیست. اما اصولاً اگر خانم های باردار در مصرف عسل زیاده روی نکنند با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد. در غیر این صورت قطعاً سلامتی خود را با مشکل مواجه خواهند کرد.

آیا عسل برای بارداری ضرر دارد

آیا عسل برای بارداری ضرر دارد؟ و آیا خوردن عسل جنین را تحت تأثیر قرار می دهد؟ یا به طور کلی خانم ها در دوران بارداری چگونه عسل مصرف کنند؟ این ها برخی از سؤال هایی هستند که عموماً برای خانم های باردار پیش می آید. حتی گاهی اطرافیان خانم های باردار نیز به دلیل این که نگران سلامتی آن ها هستند، کلاً مانع از خوردن عسل می شوند.

دوران بارداری یکی از دوره های بسیار حساس و فوق العاده مهم در زندگی خانم ها به شمار می آید. بایدها و نبایدهای بسیار زیادی برای برنامه غذایی خانم های باردار وجود دارد. در واقع کلاً به منظور داشتن یک بارداری راحت و به دنیا آوردن فرزندی سالم، سبک زندگی آن ها کاملاً تغییر می کند. گزیده خوردن نیز یکی از این تغییرات بسیار اساسی محسوب می شود. به این معنی که بهترین برنامه غذایی شامل مواد غذایی سالم و مغذی است. اما توصیه پزشکان در رابطه با خوردن عسل چیست؟

asalbardari b - آیا عسل برای بارداری ضرر دارد؟

آیا عسل برای بارداری ضرر دارد و پزشکان چنین توصیه ای می کنند؟

عموماً توصیه پزشکان در دوران بارداری به خانم ها این است که مواد مغذی مصرف کنند. ولی در رابطه با توصیه پزشکان درباره این که آیا عسل برای بارداری ضرر دارد به دو نکته می توان اشاره کرد.

نظر پزشکان برای هر فرد به صورت خاص

اگر پزشک خانم باردار به ایشان توصیه به مصرف نکردن عسل کند حتماً باید از خوردن عسل اجتناب شود.

حتما بخوانید:
7 تا از مهم‌ترین خواص درمانی عسل که باید بدانید

باور عمومی درباره این که آیا عسل برای بارداری ضرر دارد

نکته دوم به نگاه عمومی در رابطه با این موضوع ارتباط دارد. از قدیم باور عموم بر این بوده است که عسل ماده مفیدی برای خانم های باردار نیست. اما امروزه نظر پزشکان متفاوت با این نظر است. بنابراین بهترین کار برای خانم های باردار این است که ببینند توصیه پزشک آن ها درباره این که آیا عسل برای بارداری ضرر دارد چیست. تنها در این صورت است که می توانند با آرامش کامل از فواید مصرف عسل بهره مند شوند. در غیر این صورت استرس این موضوع صدمات جبران ناپذیری برای آن ها خواهد داشت.

آیا عسل برای بارداری ضرر دارد که برخی از خانم ها عسل مصرف نمی کنند؟

آیا عسل برای بارداری ضرر دارد که عده ای از خانم ها در دوران بارداری از خوردن عسل خودداری می کنند؟ عده ای به دلیل ترس از باکتری هایی در عسل که ممکن است مواد سمی تولید کند، از خوردن آن دوری می کنند. چرا که اعتقاد دارند این باکتری ها امکان تولید سم بوتولونیم (Botulinum toxin) را به وجود می آورند. به همین دلیل برای خانم های باردار و جنین ایجاد خطر می کنند.

asalbardari c - آیا عسل برای بارداری ضرر دارد؟

از طرفی نگرانی های دیگری نیز در مصرف عسل برای خانم های باردار ایجاد می شود. البته این نگرانی ها در صورتی می توانند مهم باشند که در مصرف عسل زیاده روی شود. فقط در این حالت است که خوردن عسل ممکن است مشکلاتی را برای خانم های باردار به وجود بیاورد. مشکلاتی نظیر:

  • بالا بردن قند خون: این مورد امکان مقاوم شدن در برابر انسولین را بالا می برد. دلیل بروز این مشکل این است که خانم های باردار نباید بیش تر از 25 گرم فروکتوز (Fructose) در طول روز مصرف کنند.
  • گرفتگی عضله های معده: اگر خانم های باردار عسل را بیش از حد مصرف کنند، بدن آن ها حالت اسیدی پیدا می کند. این حالت عملکرد دستگاه گوارش را تحت تأثیر قرار می دهد. اولین مشکل این است که عمل هضم به کندی انجام می شود. نتیجه بروز چنین حالتی نفخ، یبوست، گرفتگی معده و گاهی اسهال خواهد بود.
  • پوسیدگی دندان: ناگفته مشخص است که مصرف زیاد مواد شیرین و قندی باعث خراب شدن دندان ها می شود.
  • بالا رفتن وزن: اگر خانم های باردار عسل را غیر اصولی و به مقدار زیاد مصرف کنند، قطعاً پاسخ سؤال آیا عسل برای بارداری ضرر دارد، مثبت خواهد بود. چرا که قند و کالری موجود در عسل موجب بالا رفتن وزن می شود.
حتما بخوانید:
عسل را با چی بخوریم؟

خانم های باردار چگونه عسل مصرف کنند؟

برای این که پاسخ به سؤال آیا عسل برای بارداری ضرر دارد، مثبت نباشد، تنها کافی است خانم های باردار در مصرف عسل به چند نکته دقت کنند. به این ترتیب می توانند از خواص عسل نیز به خوبی بهره مند شوند. این نکات مهم عبارت هستند از:

  • در خوردن عسل زیاده روی نکنند. مصرف این ماده غذایی شیرین نباید بیش از 2 تا 3 قاشق غذاخوری در طول شبانه روز باشد.
  • عسل حتماً باید پاستوریزه، عاری از هر گونه میکروب و با مجوز وزارت بهداشت باشد.
  • استفاده از عسل ارگانیک بهترین گزینه برای خانم های باردار است. چرا که بیش تر ویتامین های مورد نیاز بدن آن ها را بدون همراه داشتن هیچ ماده مضری به آن ها می رساند. این محصولات ارگانیک را می توان به سادگی از فروشگاه هایی نظیر فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس در سریع ترین زمان ممکن تهیه کرد.
bannerrr - آیا عسل برای بارداری ضرر دارد؟

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آیا عسل برای بارداری ضرر دارد؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون