آجیل چقدر کالری دارد؟ { جدول کامل }

دسته بندی : رژیم غذایی سالمسلامتی و تندرستی

این که آجیل چقدر کالری دارد فوق العاده برای جلوگیری از بالا رفتن وزن و سلامتی اهمیت دارد. اطلاع از میزان کالری هر آن چه که در طول شبانه روز مصرف می کنیم بی نهایت مهم است. با دانستن مجموع کالری های مصرف شده در طول شبانه روز می توانیم وزن خود را به درستی مدیریت کنیم.

آجیل چقدر کالری دارد

آجیل چقدر کالری دارد و آیا می تواند سبب افزایش وزن شود؟ پاسخ این دو سؤال برای تمام افراد به ویژه کسانی که به دنبال تناسب اندام و سلامتی خود هستند، بسیار مهم است. چرا که انواع آجیل از تنقلات بسیار محبوب به شمار می آیند. این مغزدانه های جذاب علاوه بر این که بسیار خوشمزه هستند، مواد غذایی سالم نیز محسوب می شوند. روزانه انواع مختلف مغزدانه های خوشمزه را به عنوان تنقلات سالم مصرف می کنیم. بنابراین نه تنها نمی توانیم آن ها را از برنامه غذایی خود حذف کنیم، بدون حساب و کتاب و در نظر نگرفتن میزان کالری دریافتی بدن در طول روز، خوردن آن ها نیز منطقی نخواهد بود.

kaleriajil b - آجیل چقدر کالری دارد؟ { جدول کامل }

همه ما تمایل داریم از انواع مغزدانه ها و خوراکی های موجود در آجیل بدون دغدغه چاق شدن استفاده کنیم. بهترین راه برای برطرف شدن این نگرانی این است که به درستی و دقیق، این که آجیل چند کالری دارد را بدانیم. تنها در این صورت است که از خوردن آجیل محروم نخواهیم شد. چرا که خوردن هیچ کدام از خوراکی های مفید برای یک فرد سالم و دارای وزن متناسب محدودیتی نخواهد داشت.

کالری هر یک از اجزای داخل آجیل چقدر است؟

با در نظر گرفتن کالری هر کدام از موادی که در آجیل وجود دارند، به صورت حدودی این که آجیل چقدر کالری دارد مشخص می شود. بعد به راحتی می توانیم با توجه به میزان کالری مورد نیاز بدن خود مثلاً در طول روز 5 عدد فندق، 3 عدد بادام، 4 عدد پسته و تعداد مشخصی از انواع خوراکی های موجود در آجیل را جزء برنامه غذایی خود قرار دهیم.

حتما بخوانید:
میوه‌های خشک چند کالری دارند؟ جدول کالری انواع میوه خشک

میزان حدودی کالری انواع مغزدانه ها و خوراکی هایی که در آجیل وجود دارند، شامل موارد زیر می شود:

نام محصولمیزان کالری
۱۰۰ گرم گردو۶۵۵ کالری
۱۰۰ گرم کشمش ۳۰۰ کالری
۱۰۰ گرم فندق۶۳۰ کالری
۱۰۰ گرم توت خشک ۳۶۰ کالری
۱۰۰ گرم تخمه هندوانه ۵۶۰ کالری
۱۰۰ گرم تخم کدو ۵۴۰ کالری
۱۰۰ گرم تخمه جابونی یا تخمه ژاپنی ۵۶۰ کالری
۱۰۰ گرم تخمه آفتابگردان ۵۷۰ کالری
۱۰۰ گرم پسته ۵۶۰ کالری
۱۰۰ گرم بادام درختی ۵۸۰ کالری
۱۰۰ گرم بادام هندی ۵۸۰ کالری
۱۰۰ گرم بادام زمینی ۵۶۵ کالری
۱۰۰ گرم برگه۲۴۰ کالری

این که آجیل چقدر کالری دارد چگونه از افزایش وزن جلوگیری می کند؟

این که آجیل چقدر کالری دارد فوق العاده در جلوگیری کردن از بالا رفتن وزن مؤثر است. اطلاع از میزان کالری هر آن چه که در طول شبانه روز مصرف می کنیم بی نهایت اهمیت دارد. داشتن این اطلاعات برای داشتن وزن ایده آل به ما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. چرا که با دانستن مجموع کالری های مصرف شده در طول شبانه روز می توانیم وزن خود را به درستی مدیریت کنیم.

kaleriajil a - آجیل چقدر کالری دارد؟ { جدول کامل }

به این صورت که بر اساس کالری مورد نیاز بدن خود، میزان مصرف ایده آل آجیل را مشخص می کنیم. به این ترتیب قادر به مدیریت مقدار کالری وارد شده به بدن خود خواهیم شد. با مدیریت کالری ورودی به بدن می توانیم وزن خود را به سادگی مدیریت کنیم. سرانجام، زمانی که به مدیریت درستی در رابطه با وزن خود برسیم قطعاً موفق به داشتن اندامی کاملاً متناسب خواهیم شد. بنابراین دانستن این که کالری آجیل چقدر است فوق العاده اهمیت دارد.

چرا پاسخ سؤال آجیل چقدر کالری دارد مهم است؟

دانستن پاسخ سؤال آجیل چقدر کالری دارد از دو جهت فوق العاده مهم است. این دو مورد عبارت هستند از:

جذب انواع ویتامین ها و مواد معدنی

انواع آجیل از تنقلات سالم و فوق العاده مقوی به شمار می آیند. مغزدانه ها و خوراکی های موجود در هر نوع آجیل مملو از انواع ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مفید برای بدن هستند. مصرف روزانه چند عدد از هر کدام از این خوراکی های خوشمزه می تواند به حفظ سلامتی بدن کمک فوق العاده زیادی کند. به ویژه اگر از انواع مختلف محصولات ارگانیک انتخاب شوند.

حتما بخوانید:
شیرینی خشک چقدر کالری دارد؟

چنانچه آجیل را از انواع محصولات ارگانیک تهیه کنیم، اثربخشی بسیار زیادی در سلامت بدن خواهند داشت. بنابراین به هیچ وجه حذف کردن آجیل از برنامه غذایی منطقی نخواهد بود. امکان تهیه کردن انواع ارگانیک آن نیز به راحتی در فروشگاه هایی نظیر فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس فراهم است.

داشتن وزن ایده آل

داشتن وزن ایده آل یکی از موارد بی نهایت مهم برای حفظ سلامتی است. بی توجه بودن به این که آجیل چقدر کالری دارد می تواند باعث افزایش وزن شود. در واقع در عین حال که با مصرف آجیل انواع ویتامین ها و مواد معدنی جذب بدن می شوند، امکان بالا رفتن وزن هم وجود دارد. به این ترتیب، با مصرف آجیل به جای این که با رساندن مواد مغذی به بدن باعث حفظ سلامتی آن شویم، سلامت خود را با بالا رفتن وزن به خطر می اندازیم. به همین دلیل با اطلاع از مقدار کالری آجیل می توانیم بدون کوچک ترین دغدغه ای انواع مغزدانه ها را میل کنیم. به طور قطع در این صورت از خوردن آجیل بسیار بیش تر از قبل لذت خواهیم برد.

bannerrr - آجیل چقدر کالری دارد؟ { جدول کامل }

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آجیل چقدر کالری دارد؟ { جدول کامل }”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون