چرا میوه خشک تلخ می شود؟

دسته بندی : آشپزی ارگانیک

این که چرا میوه خشک تلخ می شود تا حدودی به نوع میوه ای که خشک می کنیم بستگی دارد. اغلب میوه ها را می توان خشک کرد. تقریباً هیچ استثنایی در رابطه با خشک کردن میوه ها وجود ندارد. مگر یک استثنا که آن هم به ذائقه هر فرد بستگی دارد. اما عوامل دیگری نیز در این زمینه اثرگذار هستند.

چرا میوه خشک تلخ می شود

چرا میوه خشک تلخ می شود و دیگر نمی توان آن را مصرف کرد؟ انواع میوه خشک جزء تنقلات سالم و بسیار خوشمزه به شمار می آیند. خواص فوق العاده عالی برای بدن دارند و برای سلامتی بسیار مفید هستند. یکی دیگر از مزیت هایی که میوه های خشک دارند، روش تهیه این مواد غذایی سالم است. چرا که به راحتی و با کمی دقت می توانیم انواع آن ها را در منزل درست کنیم. میوه های خشک امکان دسترسی ما به انواع میوه ها برای تمام فصل های سال را فراهم می کنند. در واقع برای همه فصول سال به سادگی قادر به ذخیره کردن انواع میوه ها برای خانواده خود خواهیم بود. به خصوص این که تفاوت میزان ویتامین ها و مواد مغذی میوه های تازه با انواع خشک آن ها در حد و اندازه قابل ملاحظه ای نیست.

talkhimivehkhoshk b - چرا میوه خشک تلخ می شود؟

بنابراین با خشک کردن میوه های مختلف انواع ویتامین ها و مواد معدنی مفید را برای همیشه در اختیار خواهیم داشت. اما گاهی با تلخ شدن آن ها تمام زحمات خشک کردن میوه و یا هزینه های خرید میوه خشک از بین می رود. بنابراین مهم است که بدانیم چرا میوه خشک تلخ می شود.

چرا میوه خشک تلخ می شود و آیا نوع میوه در این باره اثر دارد؟

این که چرا میوه خشک تلخ می شود تا حدودی به نوع میوه ای که خشک می کنیم بستگی دارد. اغلب میوه ها را می توان خشک کرد. تقریباً هیچ استثنایی در رابطه با خشک کردن میوه ها وجود ندارد. مگر یک استثنا که آن هم به ذائقه هر فرد بستگی دارد. مثلاً ممکن است نوع خشک شده یک میوه را نپسندیم. در این صورت آن نوع میوه فقط برای ما جزء موارد استثنا قرار می گیرد.

حتما بخوانید:
میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم تا ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

نکته مهمی که در رابطه با انواع میوه های خشک وجود دارد به روش خشک کردن آن ها بر می گردد. چرا که هر کدام از آن ها روشی مخصوص به خود برای خشک شدن دارند. یعنی برای خشک کردن هر نوع میوه یک راه خاص به عنوان مناسب ترین و بهترین راه وجود دارد. به عنوان مثال، روش خشک کردن انگور که خود یک میوه شیرین است با خشک کردن پرتقال بسیار متفاوت است. پس در پاسخ به این سؤال که چرا میوه خشک تلخ می شود می توان گفت، این تصور غلط که تمام میوه ها را می توانیم به یک روش خشک کنیم. بنابراین دقت به نوع میوه برای خشک کردن آن بسیار دارای اهمیت است.

دلایل تلخ شدن میوه خشک چیست؟

این که چرا میوه خشک تلخ می شود به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم ترین عواملی که می توان به عنوان دلایل تلخ شدن میوه خشک در نظر گرفت شامل موارد زیر می شوند:

talkhimivehkhoshk a - چرا میوه خشک تلخ می شود؟

استفاده از روش نادرست برای خشک کردن میوه ها

همان طور که اشاره شد هر کدام از میوه ها برای خشک شدن نیازمند روشی خاص هستند. پس برای این که زحمات خود را نابود نکنیم تنها یک راه بیش تر پیش رو نداریم. بهتر است قبل از انجام هر کاری ابتدا روش صحیح خشک کردن آن میوه به خصوص را یاد بگیریم.

به عنوان نمونه، برش های نازک پرتقال در مواجه شدن با هوا واکنش داده، تلخ می شوند. پس اگر فقط پرتقال ها را برش دهیم و مقابل نور خورشید بگذاریم تا خشک شود، میوه خشک تلخی خواهیم داشت. برای جلوگیری از تلخ شدن آن می توانیم دو طرف برگه های نازک برش داده شده را به شکر و یا پودر قند آغشته کنیم.

حتما بخوانید:
علت تلخ شدن پرتقال خشک شده چیست؟

بیش از اندازه خشک کردن

اگر میوه ها را بیش از اندازه، با استفاده از هر روشی، خشک کنیم به پاسخ این سؤال که چرا میوه خشک تلخ می شود رسیده ایم. توجه به این نکته نیز لازم است که نیاز هر میوه برای مدت زمان خشک شدن آن، متفاوت است.

نگهداری اشتباه از میوه های خشک شده

در نگهداری از میوه های خشک باید به چند مورد زیر دقت کنیم:

  • نگهداری در جای خشک
  • نگهداری در مکان خنک
  • نگهداری در جایی به دور از رطوبت
talkhimivehkhoshk c - چرا میوه خشک تلخ می شود؟

استفاده از میوه های نامرغوب

بدون تردید یکی از پاسخ ها به سؤال چرا میوه خشک تلخ می شود، استفاده از میوه های بی کیفیت است. به طور قطع میوه خشک انواع میوه های تازه تنها در یک صورت با کیفیت خواهد شد. فقط در صورتی که میوه ها را از بین انواع میوه های سالم تر، رسیده تر و خوشمزه تر انتخاب کنیم. در غیر این صورت نباید انتظار زیادی از طعم، عطر و خاصیت های میوه های خشک داشته باشیم.

حتما بخوانید:
طرز تهیه میوه خشک آسان و خانگی در کمترین زمان

یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه انتخاب میوه های ارگانیک و خشک کردن آن ها به صورت ارگانیک است. در واقع میوه های خشک ارگانیک بهترین نوع تنقلات محسوب می شوند. چرا که کاملاً سالم و عاری از هر گونه مواد افزودنی و زیان آور هستند. به راحتی نیز قابل خریداری کردن از فروشگاه هایی نظیر فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس هستند.

bannerrr - چرا میوه خشک تلخ می شود؟

نظرات کاربران

نظرات کاربران آناناس

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چرا میوه خشک تلخ می شود؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تخفیف 25%
ارسال رایگان
تخفیف 10%
تخفیف 15%
دمنوش لاغری (همراه خرید)
تخفیف 20%
دمنوش انرژی (همراه خرید)
تخفیف 25%
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن!

آدرس ایمیل و شماره تماس خودت رو وارد کن و گردونه رو بچرخون